Torte Me Cokollate » erocool9.com

Tortë me çokollatë - Embelsira.

Përbërësit 400 gr sheqer 225 gr miell 65 gr kakao 1 1/2 lugë e mesme pluhur pjekurinash 1 1/2 lugë e mesme sodë bikarbonë 1 lugë çaji kripë 2 vezë 250 ml qumësht 125 ml vaj neutral 2 lugë të mesme ekstrakt vanilje 250 ml ujë i vluar Hapat: Loading. Ndizeni furrën në 180 °. Për torte, vezët dhe sheqerin tundeni mirë pastaj ia shtoni përbërësit e tjerë dhe i përzieni. 3. Në tepsinë e lyer me vaj e derdhin glazurën e tortës, tortën e pjekëni në temperaturë 175 gradë celsius. 4. Tortës pas pjekjës ia bëni disa vrima dhe ia derdhni sosin përmbi. 5.

Me pas shtojme kokosin,miellin,uthullen dhe prziejm ngadale Masen e qesim ne kallep per embelsira me madhesi 26 te mbuluar me leter per pjekje dhe pjekim ne 180 grade per 15 min. Te verdhat e vezes i perziejme me sheqerin dhe i ziejme mbi avull.Kur masa te jete trashur mjaftueshem,shtojme margarine dhe perziejme me mixer. Filli: Pudingu i çokollatës zihet bashkë me 700 ml qumësht. Pas zierjes ia shtojmë çokollatën për gatim. Në një enë tjetër rrahim 250 gr margarinë me 100 gr sheqer pluhur. Më pas të dy masat bashkohen dhe në fund u shtohet kanella. Pastaj shtohe edhe te verdhat nje nga nje duke vazhduar me rrahjen e shkumes. Shtojme miellin duke perzier ngadale me tel dore. Pasi te jete perzier shtojme edhe qumeshtin,vajin,pluhurin per pjekje dhe sheqer vaniljen. Kakaon e tretim me ujin e vale. Ndajme masen me vezet e. Përbërësit: 4 puding 100 gr çokollatë 1.5 l qumësht 9 luge sheqer 300 gr biskota 500 ml ajkë Loading. Hapat 1 Biskotat i coptojme me pjese te vogla. 2 Ne 300 ml qumesht te ftohet perziejme pluhurin e pudingave,kurse pjesen tjeter te qumeshtit e veme te vloje me.

Përzihet me lugë gjersa të shkrihet. Veçant tundet ajka në masë të dendur. Shtohet çokollata e shkrirë e ftohur dhe me mikser tundet së bashku me ajkë gjersa të kompaktësohet. Torta pritet horizontalisht në tri pjesë dhe lyhet në mes, mbi dhe anash me kremin e përgatitur. Përbërësit 3 vezë 1 gotë të ujit sheqer 1 filxhan ujë 1 vanilje 1 Pluhur pjekje 1 gotë të ujit miell kakao Loading. Hapat 1 Përzieni sheqerin me vezët. Shtoni 1 filxhan ujë. 2 E shtoni 1 gotë të ujit miell. 3 Vanilje dhe pluhur pjekjën. 4 2 lugë te gjellës kakao i shtoni dhe [].

Kjo torte super cokollate është pikërisht për ata persona që e adhurojnë ëmbëlsirat. Kjo tortë është një pandispanjë me çokollatë e mbushur me krem çokollate. Torte e zeze apo ndryshe qe njihet me emrin kek me qokollate pergaditet, fillimisht perzihen vezet pastaj shtohen te gjithe perberesit e tjere dhe qiten ne tepsi te lyer me yndyre ne temperature 180-200C,dhe kur te ftohet e shpojme ne disa vende me rremojse dhe i hedhim qokoladen e shkrire permbi. Perzjeni me mixer te bardhat e vezeve derisa te arrini nje mase kremi dhe i shtoni pak nga pak 2 luge te vogla sheqer.Bashkoni te bardhat e vezeve me masen e cokollates,duke i perzjere derisa cokollate te shperndahet dhe te krijohet mase homogjene. Biskota me cokollate janë gjithmonë një kënaqësi kur i shijon në mëngjes me një gotë qumësht. E të shijojnë më shumë kur në to gjenden edhe copëza çokollate. Torta të Kripura. Kulaç i mbushur me proshutë dhe djath. E qujame torte cokollate sepse cokollata dominon dhe ka nje shije perfekte. Provojeni me pak mund – fitoni shume kenaqesi. Perbersit 2 veze 2 luge sheqer 2 luge miell 2 luge kakao ½ pluhur per pjekurina 150 ml qumesht cokollate Perbersit per kremin 2 pudinga cokollate 400 ml qumesht 400 ml ajke e.

Në Living kemi shkruar vazhdimisht për vlerat ushqyese të avokados, apo rreth përdorimeve të saj në trajtimin e flokëve dhe fytyrës, megjithatë nuk e kemi përdorur kurrë në ëmbëlsira, apo jo? Mos u habisni, avokado mund të përdoret edhe në torta dhe sot do t'ju tregojmë një recetë super të shijshme. Pastaj shtohen 150 gr kikirika të bluar dhe 1 lugë thërrime buke, përzihen ngadalë me tel kuzhine. Fundi i kallëpit të rrumbullakët për tortë shtrohet me letër për pjekje, derdhet në të masa e përgatitur dhe pjekët derisa të skuqet, në furrën e nxehtë në temperaturë 200 gradë celsius. Po kerkoni nje recete te shpejte, te thjeshte dhe qe te kenaqe si ju dhe familjen tuaj? Atehere kjo eshte receta qe ben per ju. Le te shohim atehere si te gatuajme torte me cokollate dhe arra, e perkryer si torte per nje dite te djele, kur keni miq per darke ose per te festuar nje ditelindje. Kek me arra dhe çokollatë është një ëmbëlsirë shumë e thjeshtë dhe tradicionale, nga e cila nuk i shpëton asnjëherë tundimit për ta riprovuar. Merr shumë pak kohë për ta përgatitur dhe mund ta ruani edhe për ditën e nesërme. Nevojiten: 150 gr çokollatë 300 gr arra 1 lugë e gjysmë miell 8 lugë sheqer 100 gr rrush i thatë 10 vezë 150 gr gjalpë 300 ml shtalpë 10 lugë sheqer Të bardhat e vezës i rrahim me mikser, duke shtuar 10 lugë sheqer. I rrahim derisa të shkrihet sheqeri.

Si te gatuajme “Torte me cokollate” – Receta gatimi për “Torte me cokollate”. Për të gatuar këtë tortë me cokollatë veprojmë në këtë mënyrë: Marrim vezët në temperaturë ambjenti dhe ndajmë të verdhat e vezëve nga e bardha. Torte me cokollate Perberesit per nje torte me diameter rreth 24cm per pandispanjen me kakao 200gr miell 00 100gr sheqer pluhur 100gr sheqer normal 9 veze nga te cilat: 6 te bardha dhe 9 te verdha 230gr gjalp ne temperature ambjenti 50gr kakao pa sheqer 12gr pluhur pjekes 1 bustine vanilje per shurupin 250gr sheqer 150ml uje.

100 gr çokollatë me shije portokalli. Torte shume te thjeshte dhe e shijshme pregatitur nga. të tjera. Embelsira. Ëmbëlsirë me qumësht. Pajtim H. Embelsira. Briosha me rrush te thate dhe cokollate. Pajtim H. Embelsira. Tortё me krem dhe me kivi. Pajtim H. Embelsira. Tortë me. Mbi krem vendoset padishpanja e dytëi ulet me lëngun e mbetur të portokallit dhe lyhet me marmelatë. Mbi të vendoset padishpanja e fundit, në shiringë kuzhine me majë në formë ylli vendosen 3 lugë krem çokollatë ndërsa torta lyhet nga të gjitha anët me krem çokollatën e mbetur. Një zgjidhje ideale për ditët kur iu hahet çokollatë, ndërsa nuk keni kohë të gatuani petët për torte. Ingredients. 1 l qumësht. Në njërën shtoni çokollatën me qumësht, ndërsa në tjetrën çokollatën e bardhë. Përziejini derisa të shkrihet çokollata. Step 5. Mark as Complete. Më pas lërini të ftohen të dyja. Kremin e zijeme ne temp. te ulet derisa te shkrihet qokollata dhe trashet pak masa dhe torten e pjekur, te ngrohte e lyejme persiper me kremin e ngrohte pasi qe neper torte i kemi bere disa vrima me rremojce qe ta thith me mire qokollaten e shkrire.

Torta me luleshtrydhe e çokollatë është një ëmbëlsirë e dëshiruar nga të gjithë, si fëmijë e të rritur. është një tortë që ndërthur luleshtrydhen me çokollatën, një kombinim i. Torta me cokollate Perberesit 16 veze 500 gr sheqer pluhur 500 gr galpe 200 gr keks i bluar 600 gr qokollate per zierje 300 gr krem pana Udhezimet Te bardhe ndahet nga te verdhet e vezeve dhe tundet derisa te behet nji shkume e forte. Torte me kungull e çokollatë është një ëmbëlsirë e shëndetshme dhe e shijshme pasi kombinon shijen e mrekullueshme të çokollatës me butësinë e kungullit. Me këtë lëng lageni petën e pjekur të tortes. Step 7. Mark as Complete. Sipër saj hidhni kremin e përgatitur. Step 8. Mark as Complete. Para konsumimit, torta duhet të ftohet pqër disa orë në frigorifer. previous. Krahë pule me mjaltë e xhenxhefil. next. Makarona me tuna e ullinj. 16 Like. Share. 709 Views.

Shkrini çokollatën me gjalpin. Shtoni sheqerin dhe miellin,vezët dhe sodën. Përzieni mirë dhe pjekeni në furrë në 160 gradë për 20 minuta. Step 2. Mark as Complete. Per kremin çokollatë shkrini 100gr çokollatë me ajkë ose qumësht. Pastaj kremin lëreni të ftohet derisa të trashet mirë. Torte me Cokollate Directions. Filloni duke ngrohur sobën në 175 gradë Celsius. Lyeni me gjalp dhe miell nje tepsi me diametër 22 cm. Në një tasë të madh, bashkoni sheqerin, miellin, kakaon, soden, majanë dhe kripën.

Fotocamera Nikon A900
My Burberry Black 30ml
Bmw 428i Reddit
Divano Capitonné Azzurro
A Second Chance Animal Rescue
Lancome Matte Shaker Vipeach
Motore Hyundai Elantra 2.0
Kohler Credit Union Near Me
2011 E350 Cabriolet
Tasso Di Volo Da Leh A Nuova Delhi
Buoni Giochi Da Giocare Su Roblox
Samsung Tab S Specifiche
G Uncinetto In Mm
Fuoco Sangue E Inverno
Toyota 2020 Gr Supra
Centro Medico Regionale Centrale
Trattore Per Prati Arancione John Deere
Pressione Positiva Costante Delle Vie Aeree
Coppia Di Parole In Inglese
Estrema Sete Di Diabete
Armadio Bagno Nero
Disegni Lineari
Infiniti Suv Qx60 Del 2012
Modanatura Easy Stick Crown
Dossi Sollevati Sul Retro Della Gola
Scarpe Da Pallavolo Wave Bolt 7 Da Uomo Di Mizuno
Idee Della Pagina Dell'album Di Anniversario Di Un Anno
Pascolo Usda Allevato
Cappello Da Baseball Con Patta Sul Collo
2007 Mustang Gt Corpo Farfallato
Ano Ang L'agricoltura Biologica
Snapfish Spedizione Gratuita Nessun Minimo
Wells Fargo Scam Report
Cancro Alla Tiroide Nei Sintomi Dell'adolescente
Collettori Di Scarico E Alzate Volvo Penta
Esempi Di Discorsi Segnalati Direttamente
Vicini Di Helen Daniels
Entertainment Paralegal Jobs
Eisner Graphic Novel
Scarica Tomcat 8 Per Ubuntu
/
sitemap 0
sitemap 1
sitemap 2
sitemap 3
sitemap 4
sitemap 5
sitemap 6
sitemap 7
sitemap 8
sitemap 9
sitemap 10
sitemap 11
sitemap 12
sitemap 13